Torneos Semana Santa

BENXAMÍN

Disputaron o torneo de fútbol sala de Calo o pasado venres, acadando un segundo posto moi meritorio.

Xogaron: Javi, Pablo, Marcos, Xan, Iván, Hugo, Anxo Liste, Anxo Olveira, Anxo Vilariño e Ale.

O primeiro de cada grupo pasaba a final e o conseguiron tras acadar os seguintes resultados:

6 – 0 ao Calo

3 – 0 ao Compañía

1 – 1 contra o Santiago Futsal

Xa na final o Oroso demostrou claramente os motivos polo que é o campión de liga de fútbol sala tras vencer merecidamente por 11 – 0 aos nosos.

12670830_925479507565597_4642408713165500687_n.jpg

PREBENXAMÍN 2008

Acudiron a V AMES CUP tamén disputada o venres, onde acabaron proclamándose campións despois dun largo e chuvioso día.

Xogaron: Jorge, Pablo, Aitor, Marcos, Dani, Mario, Borja, David, Martín, Hugo, Alex, Rodrigo e Brandan.

Na fase de grupos acadaron o primeiro posto tras vencer por 5 -0 ao Negreira “A” e por 2 – 0 ao Calasanz “B”, quedando así clasificados para octavos de final. A partir das eliminatorias os resultados foron os seguintes:

4 – 2 contra o Conxo

3 – 1 ao Calasanz “A”

2 – 1 ao Caldas

2 – 2 contra o Estradense “A” ( 2 – 0 na tanda de penaltis).

Comentar que foron todas as eliminatorias partidos moi disputados e igualados o que otorga máis mérito ao torneo dos nosos.

Destacar a Jorge que foi o porteiro da tanta de penaltis e parou ambos lanzamentos e a Dani que volveu a levantar o premio especial “ADRIAN AMBOAGE” ao mellor xogador do torneo dous anos despois de facelo en categoría biberón.

Deixamos a tanda de penaltis decisiva cos goles de Marcos e Pablo.

 

 

 

IMG-20160326-WA0006.jpg

 

PB1 2009 e 2010.

Acudiron ambos ao torneo de Calo, onde o equipo dirixido por Marcelo acadou o segundo posto, tras unha final moi emocionante.

Xogaron no equipo “A”: Telmo, Juanan, Aarón, Breixo, Manu, Iván e Ale.

Xogaron no equipo “B”: Xabi, Hugo, Tomás, Nuno e Kevin.

Os resultados foron para o equipo A

4 – 4 contra o Calo

4 – 0 contra o Fátima “B”

4 – 1 contra o Burgo das Nacións

 

Na final contra o Calo perderon por 4 – 3 nun partido que tivo numerosas ocasións para ambos equipos.

 

Para o equipo B

0 – 4 contra o Calo

0 – 4 contra o Fátima “A”

1 – 2 contra o Burgo das Nacións.

 

Destacar o esforzo de todos os nosos xogadores, xa que varios acudiron sen encontrarse nas mellores condicións e aínda así realizaron un gran papel.

IMG-20160325-WA0022.jpg

 

 

Fútbol sala, semana 15

PB2

EF CASTIÑEIRIÑO 5 – ED SANTIAGO 4

Xogaron: Borja, Pablo, Marcos, Mario, Iago, Jorge, David e Aitor.

Goles: Marcos, Pablo, Mario, Iago e Borja.

 

PB1 2009

EF CASTIÑEIRIÑO 1 – LA SALLE 1

Xogaron: Ale, Telmo, Juanan, Breixo, Aarón, Luis, Iván e Manu.

Goles: Breixo.

 

PB1 2010

Descansaron.

 

BIBERÓN

Descansaron.

Modestos, xornada 21

FÁTIMA 1 – MONTAOS 0

Xogaron: Codesido, Javi, Forján, Albert, Iago, Tomé, Abelleira, Yago, Roi, Nieves e Nel. Entraron na segunda parte: Brais, Chalo e Martín.

Goles: Nel.

Con esta victoria clasifícanse para o playoff de ascenso que se disputará despois do parón pola Semana Santa.

Fútbol sala, semana 14

PB2

EF CASTIÑEIRIÑO 8 – VILLESTRO “B” 0

Xogaron: Aitor, Borja, Xabi, Dani, Marcos, David, Jorge e Nico Fuentes.

Goles: Dani (3), Nico Fuentes (2), Jorge, David e Aitor.

PB1 2009

Partido aplazado.

PB1 2010

EF CASTIÑEIRIÑO 1 – VILLESTRO “A” 7

Xogaron: Kevin, Ale, Luis, Breixo, Tomás, Nuno, Manu, Hugo e Abraham.

Goles: Breixo.

BIBERÓN

EF CASTIÑEIRIÑO 0 – BERTAMIRÁNS 3

Xogaron: Bruno, Hugo, Iker, Aarón, Nico, Pedro, Jorge e Pablo.