Prebenxamíns

Ao tocar xornada de descanso na liga, participamos no XIV Torneo organizado polo San Francisco de Teo. Participamos nas categorías de PB2 e PB1.

Os PB1 quedaron eliminados na fase de grupos tras perder 0 – 5 contra os anfitrións, gañar por 4 a 1 ao Victoria e perder no último partido por 0 – 3 contra o Villestro.

Destacar os bos goles de Breixo e Manu e sobre todo o debut para 6 rapaces que xogaron os seus primeiros partidos connosco e seguro que lles serviron para coñecer o que lles espera a partir de agora na liga.

Os PB2 conseguiron ser campións despois dun bo torneo. Na fase de grupos derrotaron por 8 -0 ao Villestro e por 3 -0 ao San Lorenzo e empataron 3 – 3 contra ó Victoria.

Xa na fase final gañaron por 6 – 0 ao San Francisco de Teo en semifinales e na final por 3 -1 ao Victoria.

Destacar o bo xogo realizado por todos eles, marcando algún gol moi bonito como o de Mario ou o de Jorge. Tamén mención especial para Nico Blanco, que foi quen defendeu a portería na final realizando intervencións de moito mérito.

A próxima semana volve a liga de fútbol 8 contra o Xuventude de Oroso “B”.

12109787_1079695358707211_648789382943913659_o

Advertisements

Prebenxamín, 2º xornada

Fátima 2 – Santiago “A” 3

Goles: Álvaro e Marcos.

Partidazo o que fixeron os nenos de ambos equipos, encontro moi igualado e con moitas ocasións, os nosos dous goles foron moi bonitos, tanto a vaselina de Álvaro como a falta lanzada por Marcos. Dende aquí queremos destacar as paradas do porteiro do Santiago que foi claramente o mellor do partido.

A próxima xornada tocaría contra o Villestro “C” que se retirou da competición, polo que aproveitaremos a xornada de descanso para acudir a un torneo nos Tilos de fútbol sala.

Prebenxamín, 1º xornada.

Fátima 19 – Vistalegre 0

Por problemas na tramitación das fichas o Vistalegre só presentou 6 xogadores, polo que nós xogamos dende o comezo igualmente con 6 xogadores para estar en igualdade de condicións.

Marcaron goles: Iago (3), Mario (2), Marcos (2), Aitor (2), Nico Blanco (2), Dani (2), Borja (1), Jorge (1), Pablo (1), Álvaro (1), Nico Fuentes (1) y David (1).

Próxima semana, Santiago “A”.

III TORNEO AMES CUP VERÁN 2014 PREBENXAMÍNS F-8

Torneo celebrado o 28/06/2014 en Bertamiráns, no que o equipo de PB2 quedou subcampeón e acadou o trofeo ó mellor xogador do torneo (Roi).

Xogaron: Marcos, Iago O., Iago C., Anxo S., Anxo V., Pablo, Javi, Alex, Nico e Roi.

Fase de grupo:

11:30h At. Fátima 1 – Victoria CF 4 (goles: Roi)

13:00h At. Fátima 1 – Bertamiráns FC 4 (goles: Anxo V.)

Cuartos de Final:

15:30h Abanqueiro 1 – At. Fátima 5 (goles: Pablo 1, Roi 4)

Semifinais:

17:00h Amio SD 2 – At. Fátima 2 (goles: Roi, Alex) (p. 0 – 1 gol de Anxo V.)

Final:

18:30h At. Fátima 1 – Victoria CF 2 (goles: Roi)

IMG_20140628_200324_edit

1

2

III TORNEO TERRA VIKINGA PREBENXAMÍNS F-8

Torneo celebrado onte 08/06/2014 en Catoira, no que quedaron subcampeóns do torneo.

Xogaron: Marcos, Iago O., Iago C., Anxo V., Anxo S., Martín, Nico, Alex, Pablo e Roi.

Equipos: Catoira, Sar, Aguiño, Fortuna, Sálvora, Arosa, Caldas B, Ulla, Caldas A, Furia, Boiro e At. Fátima.

IMG_20140608_162859

11:30h Caldas “B” 0-At. Fátima 13

13:30h At. Fátima 0-Ulla CF 3

18:00h At. Fátima 4-Caldas “A” 2    Cuartos de Final

19:00h Boiro 3-At. Fátima 3 (p. 2-3) Semifinais

20:30h Catoira SD 7-At. Fátima 1     Final

Image20140609_183113

IMG_20140608_213336

Image20140609_182623

Image20140609_182814

II TORNEO FÚTBOL 8 “CAMPUS PUEBLA F.C.” PREBENXAMÍNS

Torneo celebrado o 31/05/2014 no Estadio Municipal de “A Alta” en Cabío

PREBENXAMÍN
Grupo A Grupo B Grupo C Grupo D
S.D. CACHEIRAS  E.F. BOIRO AT. CUNTIS AT. FATIMA
CORDEIRO C.F. S.D. CATOIRA E.F. BOQUEIXON E.D.  SANTIAGO
C.D. DODRO  S.D. VILLESTRO  C.D. UNION S.D. ESTEIRANA
 AT. RIVEIRA  S.D. CRUCES AMIO C.F.  S.D. ABANQUEIRO
VICTORIA C.F.

Xogaron: Marcos, Iago O., Iago C., Anxo S., Anxo V., Alex, Javi, Pablo e Roi.

16:00h: E.D. Santiago 2 – At. Fátima 1 (Roi)

17:20h: At. Fátima 2 (Javi-Anxo V.) – S.D. Esteirana 1

18:00h: S.D. Abanqueiro 2 – At. Fátima 0

O campión do Torneo foi a E.D. Santiago.

IMG_20140531_160440

IMG_20140531_172708

IMG_20140531_181312